Bude Staré Mesto ešte niekedy schvaľovať otváracie hodiny pre podnikateľov?

Autor: Martina Uličná | 25.9.2016 o 22:00 | (upravené 25.9.2016 o 23:00) Karma článku: 10,97 | Prečítané:  4139x

Ako miestna poslankyňa som nepodporila návrh všeobecne záväzného nariadenia o otváracích hodinách obmedzujúcich podnikateľov.

Bojovala som za jeho stiahnutie a v tejto chvíli by som sa mohla vyvážať na vlne hejtu voči staromestskému starostovi a poslancom, ktorí za toto všeobecné záväzné nariadenie hlasovali. Ale pre mňa je najdôležitejšie nájsť odpoveď na otázku, čo bude ďalej?

Centrá všetkých metropol sú najvyťaženejšími miestami. Majú špeciálne postavenie a aj režim. Napriek tomu v nich dokážu v symbióze nažívať obyvatelia s podnikateľmi. V bratislavskom Starom Meste sa nám to žiaľ nedarí. Tu sa vytvoril obraz zlých, arogantných podnikateľov, ktorí majú hlučné prevádzky otvorené až do rána a občanov, chronických sťažovateľov, ktorí volajú políciu ako náhle padne 22:01 hodina.

Musím povedať, že tu fatálne zlyhala samospráva. Na základe niekoľkých extrémnych prípadov sa rozhodla regulovať drvivú väčšinu bezproblémových a teda slušných majiteľov prevádzok. Vyvolalo to taký spontánny občiansky odpor, ktorý by neustál ani "feši minister" súčasnej vlády. A tak Staré Mesto zatiaľ život v meste nereguluje.

Ale pozor! Radní sa už nechali počuť, že sa púšťajú do prípravy nového, vraj lepšieho nariadenia. Za necelý rok to bude už štvrté (!!!) nariadenie o otváracích hodinách. Prvé zrušil prokurátor a súd, ďalšie dve verejná mienka. Mám tak trochu obavy či pán starosta Števčík so svojím vicestarostom pánom Boháčom nebojujú s veternými mlynmi.

Myslím si, že na riešenie vzniknutej situácie stačí trocha sedliackeho rozumu. Nočný kľud sa začína po 22:00 hodine. Ak podnikatelia zabezpečia, že ho nebudú rušiť, nech majú otvorené hoci aj do rána. Arogantných porušovateľov nech rieši polícia, má predsa pomáhať a chrániť.

Pri viacnásobnom rušení nočného kľudu by im colný úrad mohol zakázať predaj alkoholu, alebo živnostenský úrad znemožnil podnikanie.

A my Staromešťania by sme mohli byť veľkorysí a pre Bratislavčanov a návštevníkov slovenskej metropoly urobiť jeden ústupok: V letnom období by v Starom Meste platil nočný kľud od 24:00 hodiny. Čo vy na to?

P.S.: Všetci stále tvrdia, že polícia nedokáže zabezpečiť poriadok v meste. Keď dokáže takto chrániť starostu, musí dokázať chrániť aj občanov pred arogantnými podnikateľmi.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?